Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] بلیچینگ دندان - کلینیک زیبایی و لاغری دکتر طایفی

اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
271 بازدید

امروزه داشتن دندان‌های سفید و لبخندی زیبا دغدغه‌ی خیلی از افراد است. یکی از موثرترین روش‌ها برای داشتن لبخندی زیبا سفید کردن دندان‌هاست. سفید کردن دندان با روش‌های مختلفی از جمله کامپوزیت، لمینت سرامیکی، بلیچینگ (سفید کردن دندان به کمک لیزر) و غیره انجام می‌شود. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، باید در مورد فواید و عوارض احتمالی هر کدام اطلاعات کسب کنید تا بهترین راه را متناسب با شرایط و نیازهای خود انتخاب نمایید. شاید مزایای بلیچینگ دندان و دندانپزشکی زیبایی را شنیده باشید. در این مطلب به تفصیل بلیچینگ را شرح می‌دهیم و در مورد مزایای بلیچینگ دندان صحبت می‌کنیم.

بلیچ چیست؟

بلیچینگ دندان یکی از روش‌های درمانی تخصصی برای سفید کردن دندان است که به افراد کمک می‌کند تا رنگ بد دندان‌های خود را درست کرده و دندان‌های سفید و براقی داشته باشند. اکثر متخصصان موافقند که بلیچینگ کم عارضه‌ترین و ایمن‌ترین راه برای سفید کردن دندان است. در این روش درمانی، رنگ دندان‌ها با توجه به جنس و مقدار زردی دو تا سه درجه تغییر رنگ می‌دهد. توجه کنید که دندانپزشک شما باید علت تغییر رنگ دندان شما را برای کسب بهترین نتیجه بررسی نماید زیرا تشخیص او در انتخاب بهترین استراتژی درمانی و دستیابی به درمان موفق بسیار موثر خواهد بود. برای انجام این کار سعی کنید به بهترین کلینیک  های دندانپزشکی مراجعه کنید.

بلیچ دندان برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی هر کسی می‌تواند دندان‌های خود را به روش بلیچینگ سفید کند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است در موارد خاص، سفید کردن دندان‌ها کارآیی لازم را نداشته باشد. معاینه‌ی کامل توسط دندانپزشک مشخص می‌کند که آیا می‌توان بلیچینگ را برای یک فرد انجام داد یا خیر. در واقع این تکنیک بیشتر برای کسانی مناسب است که دندان‌های سالمی دارند و می‌خواهند دندان‌های خود را سفید و درخشان کنند. بعضی از افراد نباید از بلیچینگ استفاده نمایند و مناسبِ این کار نیستند، از جمله بیمارانی که دندان‌هایشان در نتیجه فرآیند پیری شفاف شده است، افرادی که به پراکسید یا دیگر مواد شیمیاییِ بکار رفته در سفید کردن دندان‌ها حساسیت دارند، بیمارانی که دندان‌ها و لثه‌هایشان خیلی حساس می‌باشد و ممکن است کاربرد مواد شیمیایی مربوط به فرآیند سفید کردن دندان‌ها باعث تحریک دندان‌ها و لثه‌ی آنها شود و همچنین زنان باردار و شیرده.

بلیچینگ دندان در خانه

بلیچینگ دندان در خانه یکی از راهکارهایی می باشد که از آن برای سفید کردن دندان ها به کار گرفته می شود و در واقع خود بیمار می تواند در منزل دندان های خود را زیر نظر دندانپزشک سفید کند. بدین صورت که قالبی از دندان ها توسط دندانپزشک گرفته می شود و بر همین اساس تری های پلاستیکی نازک و شفافی را خواهد ساخت. ساخت قالب های دندان در لابراتوارهای دندانپزشکی انجام خواهد شد.

در این روش بیمار طبق دستورالعمل پزشک خود، ژل بلیچینگ خانگی را به مدت چند ساعت از شب تا صبح در فضای خالی بین تری پلاستیکی و دندان خود قرار می دهد، پس از استفاده ی مداوم به صورت چند هفته یا چند بار رنگ دندان ها به صورت سفید در خواهد آمد. در این روش از ژل های بلیچینگ مطلب دندانپزشکی کمتر استفاده می شود، و موادی برای سفیدی به کار گرفته می شود که غلظت آن ها بین ۱۶ تا ۲۰ درصد باشد. به خاطر داشته باشید که اخیراً ژل‌های سفید کننده بدون تجویز پزشک در داروخانه‌ها موجود هستند که ممکن است به لثه‌های شما آسیب برسانند.

مزایای بلیچینگ دندان

۱. بلیچینگ دندان راحت‌ترین روش ضد پیری

دندان‌های سفیدتر چهره‌ی ما را جوانتر نشان می‌دهند و در واقع علت آن رابطه‌ی جوانی و زیبایی صورت با دندان‌های سفید است. وقتی لبخند می‌زنیم طبیعتاً جوانتر به نظر می‌رسیم. بلیچینگ دندان یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین تکنیک‌ها برای جوانتر نشان دادن شما است.

۲. افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهمترین مزایای بلیچینگ دندان، بالا بردن اعتماد به نفس است. لبخند شما یکی از اولین چیزهایی است که مردم برای بررسی شخصیت شما مورد توجه قرار می‌دهند.

۳. بلیچینگ دندان روشی محافظه‌کارانه

در این تکنیک، بر خلاف بعضی از تکنیک‌های درمانی برای اصلاح لبخند، هیچ نیازی به آماده کردن دندان نیست و ساختار دندان تغییر نمی‌کند. با بلیچینگ دندان‌ها می‌توانید به محافظه‌کارانه‌ترین شکل ممکن به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید. بلیچینگ دندان هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی‌کند و مثل لمینت ونیر دندان نیازی به برش دادن دندان‌ها ندارد. به همین دلیل، یکی از مهمترین مزیت‌های بلیچینگ، کم تهاجمی بودن آن نسبت به دیگر روش‌های سفید کردن دندان است.

بهترین اقدامات برای ماندگاری مزایای بلیچینگ

بعد از سفید کردن دندان‌ها می توانید با اعتماد به نفس بالا لبخند بزنید. اما اثر بلیچینگ تا زمانی باقی می‌ماند که از دندان‌های خود به خوبی مراقبت کنید. برای اینکه اثر درمان سالیان سال باقی بماند، به هیچ وجه از مراقبت از دندان‌های خود غافل نشوید. بلیچینگ دندان معمولاً حداقل دو سال دوام دارد و اگر به خوبی از دندان‌های خود مراقبت کنید، می‌تواند بیش از دو سال نیز ماندگار باشد.

در صورتی که مراقبت کافی از دندان خود نداشته باشید و عادت بهداشتی نادرستی داشته باشید امکان تغییر رنگ یافتن دندان ها به صورت مجدد وجود دارد که باعث می شود بلیچینگ دندان از بین برود. از همین روی بهتر است دقت بیشتری نسبت به مراقبت از دندان های خود بعد از انجام بلیچینگ دندان به خرج بدهید و نسبت به رعایت بهداشت دهان و دندان خود حساسیت بیشتری داشته باشید. در اینجا چند نکته در مورد مراقبت‌های پس از بلیچینگ شرح داده خواند شد که بایستی جهت حفظ نتایج درمان رعایت شوند.

اما اگر با عادات بهداشتی غلط رنگ دندان‌های خود را تغییر دهید، نتیجه‌ی بلیچینگ دندان شما از بین می‌رود. در واقع، باید به همان اندازه که به بهداشت دهان و دندان خود حساس هستید، به مراقبت از دندان‌های خود پس از بلیچینگ نیز حساس باشید. در پایین به نکاتی در مورد مراقبت بعد از بلیچینگ اشاره می‌کنیم.

چگونه دندان‌های خود را پس از بلیچینگ دندان سفید نگه داریم؟

  1. دندان‌های خود را مرتب مسواک بزنید؛
  2. از خمیردندان‌ سفیدکننده استفاده کنید؛
  3. مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات را کاهش دهید؛
  4. نوشیدنی‌ها را با نی میل کنید؛
  5. از رژ لب‌های ضد لک استفاده کنید

سوالات متداول

‍۱. کدام روش برای سفید کردن دندان‌ها بهتر است؟

مواد مورد استفاده در انواع بلیچینگ متفاوت بوده و غلظت‌های متفاوتی دارند. در بلیچینگ مطب از پراکسید هیدروژن و در بلیچینگ خانگی از کاربامید پراکسید برای سفید کردن دندان‌های بیمار استفاده می‌شود. اساتید زیبایی و دندانپزشکان معتقدند بهترین نتیجه زمانی بدست می‌آید که هر دو تکنیک با هم انجام شوند. یعنی ابتدا بلیچینگ مطب و سپس بلیچینگ خانگی اجرا شوند.

۲. آیا سن خاصی برای بلیچینگ دندان وجود دارد؟

معمولاً همه می‌توانند بلیچینگ دندان‌ها را انجام دهند، ولی معمولاً این کار را برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌کنیم، چون عاج و مینای دندان در این سن هنوز به تکامل نرسیده‌اند.

۳. چه افرادی داوطلب مناسبی برای انجام بلیچینگ دندان نیستند؟

معمولاً تکنیک بلیچینگ دندان برای افراد زیر مناسب نیست:

  • افرادی که دندان‌های آنها بیش از حد پوسیده شده است؛
  • افرادی که دچار سایش‌های دندانی شده‌اند؛
  • افرادی که از بیماری‌های قلبی حاد رنج می‌برند؛
  • افرادی که دچار بیماری‌های لثه هستند؛
  • خانم‌های باردار.

 

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست