Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] تزریق بوتاکس - کلینیک زیبایی و لاغری دکتر طایفی

اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
346 بازدید

تزریق بوتاکس چیست ؟ بوتاکس که نام تجاری برای محصول سم بوتولینوم می باشد ، روش درمان موثری برای از بردن مشکلاتی است ، که در نتیجه بالا رفتن سن ، در بسیاری از بانوان و آقایان نمود می نماید. این محصول با غیر فعال و اصطلاحاً ریلکس نمودن ، ماهیچه های صورت و محدود نمودن دامنه حرکت آن ها ، در کاهش یافتن چین و چروک ها از پیشانی تا گردن ، کمک نموده و باعث صاف شدن پوست می شود. دکتر طائفی جراح پلاستیک صورت و بینی ، خدمات بوتاکس را ارائه می نماید.

انواع چروک های صورت

چروک های صورت به دودسته تقسیم می شوند :

  1. چروک های فعال (Dynamic Wrinkles) که بدلیل وجود عضله در زیر آنها به وجود می‌آید.این خطوط نتیجه سالها خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت هستند.
  2. چروک های غیر فعال (Static Wrinkles) که بدلیل پروسه پیری و تغییرات محتویات درم پوست ایجاد میشود. در مورد چروکهای فعال یعنی چین وچروکهایی که ارتباط مستقیم با حرکات عضلات صورت دارند، ‌به عنوان مثال چین‌های افقی پیشانی، ‌چین اخم بین ابروها وچین‌های دور چشم استفاده از بوتاکس بسیار موثر است.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس فرم رقیق و خالص توکسین بوتولینوم است که در شل کردن عضلات بسیار موثر است. این دارو با اسامی تجاری مختلفی در بازار وجود دارد که معتبرترین آنها  BOTOX و Dysprot هستند.

چگونه چروک ها توسط بوتاکس برطرف می شود ؟

مقدار مشخصی از بوتاکس توسط سوزن ظریف به داخل عضلات زیر چروک تزریق میشود، این تزریق باعث غیر فعال شدن عضله تولید کننده چین میشود و در نتیجه چروک فعال محو میشود. به همین دلیل بوتاکس برای برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)، خطوط پیشانی و خطوط دور چشم بسیار عالی عمل میکند.

بوتاکس برای درمان چه مناطقی به کار می رود ؟

کاربرد زیبایی بوتاکس در صورت اغلب برای برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)، خطوط پیشانی و خطوط دور چشم است.علاوه برا ین موارد از تزریق بوتاکس برای ‌بالا بردن وشکل دادن ابرو ها ، محو خطوط دور لب ، بالا بردن گوشه‌های لب و نوک بینی، کم کردن عمق چاله چانه ، ‌بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه و برای از بین بردن ‌خطوط عرضی وعمودی گردن میتوان استفاده کرد.به غیر از کاربردهای زیبایی بوتاکس را میتوان برای درمان تعریق بیش از حد کف دست وپا وزیر بغل و حتی درمان سردردهای میگرنی و تنشی به کار برد.

کاربردهای تزریق بوتاکس

بخش فوقانی صورت

چین و چروک های اخم ( بین دو ابرو )

این خطوط ، چین و چروک های عمودی هستند که بین دو ابرو نمایان شده ، و باعث می شود که چهره شما اخم آلود به نظر برسد.

این ناحیه یکی از نواحی صورت است ، که استفاده از بوتاکس تاثیر قابل ملاحظه ای را در آن بر جای می گذارد. یک جراح با تجربه می تواند ، خطوط چین و چروک در این ناحیه را صاف کرده ، و باعث جوانسازی پوست و چهره ای آرام تر شود. اگر عمق این خطوط زیاد باشد ، پزشک درمان با فیلرهای پوستی ، را در ترکیب با بوتاکس به طور همزمان توصیه می کند.

خطوط پیشانی

خطوط پیشانی که تحت عنوان چین و چروک های پیشانی ، یا خطوط سورپرایز نیز نامیده می شوند ، با بالا رفتن سن نمایان تر می گردند. وجود تعداد زیادی از این خطوط و چین و چروک ها ، باعث می شود که صورت و پوست ، شکل ظاهری پیری را به خود گیرد.

اگر علائم بالا رفتن سن در اواخر دهه دوم زندگی ، یا اوایل دهه سوم شروع به پدیدار شدن نمود ، بهتر است استفاده از گزینه های درمان را شروع کنیم. هر قدر برای درمان چین و چروک های پیشانی ، بیشتر دست نگه دارید ، دستیابی به بهترین نتایج درمان ، دشوار تر خواهد شد.

خطوط افقی پیشانی ، در اثر عوامل تاثیر گذار ژنتیک ، که در پی بالا رفتن سن ایجاد می شوند ، نمایان می گردند. آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید و سیگار کشیدن ، نیز می تواند باعث شکل گیری چین و چروک هایی شود ، که عمیق و عمیق تر شدن آن ها ، باعث دشوار تر شدن فرایند درمان خواهد شد. مواد قابل تزریق ضد پیری ، می تواند تاثیر چین و چروک های پیشانی را کاهش دهد ؛ ولی نمی تواند این چین و چروک ها را به طور کامل از بین ببرد.

در طول جلسه مشاوره ، پزشک شما ترکیبی از بوتاکس و درمان دیگری از قبیل فیلرهای پوستی ، میکرونیدلینگ ، اولتراپی یا درماژ را پیشنهاد می کند.

بخش فوقانی بینی

خطوط بانی ، چین و چروک هایی هستند که در زمان بالا بردن بینی یا بوییدن چیزی ، بر روی این اندام نمایان می شوند. قرار دادن دقیق تزریق های ضد چین و چروک در طرفین بینی ، می تواند شکل ظاهری این خطوط را کاهش دهد.

چشم ها

تزریق بوتاکس یک تکنیک پیشرفته است ، که می توان آن را برای شکل دادن و لیفت ابروها ، و ایجاد فرم مورد نظر در آن ها مورد استفاده قرار داد. این روند که گاهی تحت عنوان ، لیفت صورت بوتاکس یا لیفت ابروی شیمیایی نامیده می شود ، شامل استفاده از یک ترکیب در نواحی از بخش فوقانی صورت ، برای باز کردن ناحیه چشم ها و لیفت پلک های افتاده بدون جراحی زیبایی پلک ، به دست یک پزشک ماهر ، می باشد.

ابرو در یک صورت جوان ، تحت پشتیبانی بوده و در موقعیت بالا قرار دارد. تاثیرات بالا رفتن سن می تواند ، باعث افتاده شدن ابروها شود. این امر چین و چروک های افقی را خلق می نماید ، که در اطراف پوست شکل می گیرند.

تزریق های بوتاکس را می توان به شکلی موثر ، برای معکوس نمودن این تاثیرات مورد استفاده قرار داد.

اطراف چشم ها ( خطوط پنجه کلاغی )

شکل ظاهری خطوط ریز یا خطوط پنجه کلاغی ، در گوشه های خارجی چشم ، در زمانی که صورت شما در حالت خنده نمی باشد ، اغلب با پیری و بالا رفتن سن ارتباط دارد. بوتاکس یک روش موثر ، برای کاهش دادن شکل ظاهری این خطوط می باشد. این ناحیه یکی از رایج ترین نواحی ، برای درمان محسوب می شود.

با ارزیابی دقیق مواد قابل تزریق ضد پیری ، در این نواحی می تواند با بالا کشیده شدن پلک های افتاده ، به تاثیری که باعث کوچک تر به نظر رسیدن چشم ها می شود ، کمک کند.

زیر چشم ها

صاف کردن چین و چروک های ریز ، در زیر چشم ها با استفاده از بوتاکس ، امکان پذیر می باشد. استفاده از بوتاکس در این ناحیه ، باید با دقت و ملاحظه بالا انجام پذیرد. ماهیچه ای که تزریق در آن انجام می شود ، همان ماهیچه ای است که حرکات پلک پایینی را کنترل می کند. در صورت استفاده بیش از حد بوتاکس ، یا تزریق در مکان نامناسب ، افتادگی پلک پایین اتفاق خواهد افتاد.

 

 

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست